Şefkat Mahallesi Demet Sokak No:13 Keçiören / ANKARA
dost_egitim@yahoo.com
+90 312 338 52 82 | 0505 717 03 18 | 0505 440 29 60

Kurucu - Tarihçe

Kurucu

İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Tarih Bölümü mezunu (1980) olan Faruk AYIN, Ankara Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimimi tamamladıktan sonra.( 1982) Kuleli Askeri Lisesi'nde öğretmenlik ve Genelkurmay Başkanlığı'nda uzmanlık ve kısım amirliği görevlerinde bulunmuştur. Hacettepe Üniversitesi'nde doktora yapmıştır (1998) ve Kırıkkale Üniversitesi'nde 8 yıl öğretim üyeliğinde bulunmuştur. Alanında yazmış olduğu birçok kitap ve makaleleri bulunmaktadır.

Faruk AYIN, Halen Özel Başkent Dost Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucusu ve genel müdürü olarak görev yapmaktadır. Birçok Avrupa Birliği projesinde koordinatör olarak çalışmaktadır.

Tarihçe

Image placeholder T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

ÖZEL BAŞKENT DOST ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

Dost Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2000 yılında Keçiören’de Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı olarak kurulmuştur. Kurucu Müdürü Öğretim Üyesi Dr. Faruk Ayın'dır. 2007 sonu itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak Ruhsat almış ve yeni müstakil binasına taşınmıştır. Başkent Dost Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi alanında birçok yeniliklere imza atmıştır.

Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yaparak öğrenci velilerine yönelik kurslar açmış ve kursiyerlerine sertifika vererek meslek sahibi olmalarını sağlamıştır. Kurs faaliyetleri halen devam etmekte ve her yıl el sanatları sergisini açmaktadır.

Başkent Dost Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin önemli faaliyetlerinde biri de Yurtdışı programlar ve projeler üretmesidir.

Ayrıca yine konuyla ilgili birçok idareci de yurt dışı incelemelerinde bulunmak üzere gönderilmiştir. Yurt dışından da okulumuza birçok ziyaretler gerçekleşmiştir.

Kurucu'ya Mesaj Gönder